Jiná země, jiná zásuvka: SKROSS – cestovní adaptéry pro celý svět

Cestovní adaptéry Skross jsou součástí zavazadla každého cestovatele se zahraniční cílovou destinací, ať už cestujeme do ciziny my nebo naopak cizinci k nám. Níže přinášíme základní informace a přehled cestovních adaptérů dle cílové destinace.

Jiná země, jiná zásuvka: SKROSS – cestovní adaptéry pro celý svět

Cestovní adaptér – proč ho vlastně potřebujeme?

Jiný kraj, jiný mrav, jiná země, jiná zásuvka, stejně jako svoje chování přizpůsobuje kultuře, kam cestuje, musíme i naše elektrospotřebiče „připravit“ na místní poměry. Cestovní adaptér značí redukci nebo transformátor pro různé typy zásuvek. Redukce zásuvky je spojnicí mezi zástrčkou elektrospotřebiče a zásuvkou. Ve světě najdete celkem 15 odlišných zásuvek, značí se písmeny A- O, mají různé typy napětí a frekvence. Cestovní adaptéry se vyrábějí pro konkrétní země nebo si můžete pořídit univerzální redukci, která pokrývá většinu parametrů zásuvek ve světě.

Při správně zvolené redukci zásuvky je třeba počítat také s možností odlišného napětí, např. v Severní Americe a Japonsku se používá elektřina s napětím 120 V (v Evropě 230 V). Před použitím adaptéru je tedy nutné zkontrolovat i výrobní štítek vašeho spotřebiče, který udává funkčnost v celém rozsahu napětí a při různých frekvencích (např. Input: 100 – 240 V, 50/60 Hz).

Druhy cestovních adaptérů a nejhledanější redukce dle cestovatelských lokalit

Existuje celá řada redukcí do zásuvky, můžete si zakoupit adaptér pro konkrétní zemi nebo se vybavit univerzálním cestovním adaptérem.

Jak poznat kvalitní cestovní adaptér od nebezpečného?

Sledujte základní zákonné parametry na obalu jako: čitelně vytištěné logo, jméno výrobce a dodavatele, technické informace o výrobku.

GES tip: Skross cestovní adaptér je sázkou na jistotu mezi všemi výrobci cestovních adaptérů. Skross je nejoblíbenější značka na trhu, vysoké kvality, švýcarského výrobce, cestovní adaptéry nakupujte zde.