Energie sbalená na cesty – nabíječka do auta pro mobily, tablety, notebooky…

Řídíte se heslem: „Není čas, ztrácet čas.“ a doplňujete energii elektrospotřebičů již během cesty autem na dovolenou? Co všechno můžete za jízdy autem dobít a jaké druhy nabíječek do aut existují? Čtěte v článku níže.

Energie sbalená na cesty – nabíječka do auta pro mobily, tablety, notebooky…

USB nabíječka do auta - malá „elektrárna“ v autě

Univerzální nabíječka 12 V, zásuvka zapalovače cigaret, vám přijde vhod při vybitém mobilu, k dobití mp3 přehrávače, pro nekonečné sledování filmů a pohádek na tabletu vašich dětí během dlouhých cest…

Jednotlivé nabíječky USB do auta se liší zejména, velikostí, provedením, počtem výstupů i výstupním proudem. Pojďme si udělat jasno v tom, na co se při nákupu nabíječky do auta zaměřit nejvíce.

Neznalý zákazník může zvolit nejlevnější model v domnění, že to přece nějak nabíjet bude. A pak se spálí. Nabíječka nenabíjí, manipulace je obtížná či dokonce způsobuje další problémy. Nejdůležitější je zvolit správný výstupní proud - I (udává se v jednotkách A – ampéry).

Základní USB nabíječky do auta nabízí obvykle výstup 1 A, což stačí pro většinu obvyklých zařízení. Mohou se ale vyskytnout taková, která mají spotřebu vyšší, a v tomto případě raději sáhneme po nabíječce s výstupním proudem 2 a více ampér. Požadovaný proud napájeného zařízení bývá napsaný na štítku přístroje.

USB nabíječka do auta pro telefony, mp3 přehrávače, tablety…

Prohlédnout všechny nabíječky USB do auta.

Napájení notebooku v autě

Berete si notebook často na pracovní i soukromé cesty? Pokud ano, měla by vaše výbava nabíječek do auta obsahovat i autoadaptér pro notebooky. Pomocí nabíječky můžete napájet notebook ze zásuvky zapalovače cigaret. Při výběru napáječe nezapomeňte vybrat takovou koncovku, která odpovídá vašemu notebooku. Vybírejte nabíječky 12 V:

Dle značky notebooku

Dle typů koncovek

Prohlédnout všechny adaptéry do auta na notebook.

Další nabíječky do auta:

Věděli jste, že můžete během jízdy autem nabíjet také tužkové a mikrotužkové baterie? Napájecí adaptér 12 V je kompatibilní s nabíječkami IPC-1L a IPC-1.

GES tip: Pro všechny případy a klidnou hlavu doporučujeme do auta přibalit také solární nabíječku 12V pro autobaterie.

Jakou autonabíječku na cesty sbalíte vy?