Nenechte se zaskočit podzimními přeháňkami a vybavte svoji domácnost meteorologickou stanicí

Abyste věděli, zda si užít sluníčka babího léta, nebo raději přibalit do tašky deštník, nemusíte zapínat televizi ani internet, ale letmým pohledem na displej domácí meteostanice víte hned, na co se připravit.

Nenechte se zaskočit podzimními přeháňkami a vybavte svoji domácnost meteorologickou stanicí

Na co se zaměřit před koupí domácí meteostanice?

Ujasněte si, jaké veličiny by měla Vaše meteorologická stanice měřit Zajímá Vás pouze teplota, předpověď počasí nebo i další funkce jako směr a rychlost větru, barometrický tlak, teplota pociťovaná vlivem větru…

Popřemýšlejte, kam umístíte venkovní čidlo. Běžný signál dosáhne cca 30 m (např. meteorologická stanice E 3070 ), lepší stanice dosahují i 100 m (např. meteorologická stanice WS-9130-IT).

Rozvrhněte si také umístění vnitřního přijímače. Je možné spojit přijímač s venkovním senzorem kabelem, nebo budete muset zvolit nákup bezdrátové meteostanice? Chtěli byste mít přehled o počasí ve více místnostech najednou? V šatně, ale i v předsíni před odchodem z domova? Zvolte meteostanici s více přijímači (meteorologická stanice WS 1600).

Zajímá Vás pouze aktuální předpověď počasí, nebo budete chtít mít možnost zalistovat v historii naměřených hodnot? Už i domácí meteostanice jsou vybaveny pamětí s možností stažení uložených dat do PC. Součástí balení vybraných meteostanic (domácí bezdrátová meteostanice s dotykovým displejem WH 1080, (meteorologická stanice PROFESSIONAL USB) je speciální software pro další práci s naměřenými daty. Běžné domácí meteostanice uchovávají v paměti hodnoty minimálních a maximálních teplot, tlaků a vlhkostí ( (meteorologická stanice TE64).

Měříš, měřím, měříme – co všechno může meteorologická stanice měřit

Pojďme si nyní projít všechny měřitelné veličiny, které se můžete od meteostanic dozvědět. Rozsah i počet funkcí je úměrný ceně.

 • venkovní i vnitřní teplota
 • teplota pociťovaná vlivem větru
 • rosný bod (teplota, kdy se začne srážet vodní pára)
 • směr a rychlost větru
 • intenzitu deště
 • tlak
 • vlhkost

Co můžete dále očekávat od meteorologických stanic

V případě potřeby je možnost přikoupit více venkovních senzorů k několika meteostanicím. Chovatelé zvířat a zahrádkáři jistě ocení funkci alarmu (bezdrátová meteostanice WH 1080) při překročení nastavených parametrů hodnot měření. Domácí meteostanici můžete zároveň používat také jako budík, kalendář, hodiny či k zobrazení fází měsíce (meteorologická stanice E 3070). Estetici ocení možnost barevného podsvícení.

5 pravidel pro správné fungování senzorů domácích meteostanic

Kam umístit čidlo, aby Vaše meteostanice správně fungovala? Držte se těchto několika zásad:

 1. čidlo umístěte na severní stranu domu, v opačném případě počítejte se zkreslenými hodnotami teplot
 2. na čidlo nesmí pršet, vhodné umístění: balkon, přístřešek, pod krov
 3. nestavte čidlo na kovové předměty (parapet, kovové konstrukce), snižují vysílací výkon
 4. dosah signálu čidla klesá průchodem stavebními konstrukcemi, pozor na zatažené žaluzie a podlahové topení (hliníková fólie pod topením signál odstíní)
 5. při výměně baterií používejte pouze předepsané baterie (pozor na dobíjecí baterie - akumulátory, které mají odlišné napětí) a čidlo ponechte v blízkosti meteostanice, dokud se na displeji meteorologické stanice nezobrazí údaje z čidla

Prohlédněte si domácí bezdrátové meteostanice online nebo na našich prodejnách. Vaše další dotazy rádi zodpovíme pomocí kontaktního formuláře.