Dochází Vašemu golfovému vozíku nebo elektrokolu dech?

Hrajete golf, jste majitelem elektrického golfového vozíku nebo elektrokola a zlobí vás časté nabíjení baterie? V tom případě je nutné zvážit koupi nové baterie. Existuje však efektivnější řešení – výměna opotřebených článků nebo také repase baterie.

Dochází Vašemu golfovému vozíku nebo elektrokolu dech?
Repase baterie ručního golfového vozíku ušetří vaši peněženku a navíc je ohleduplná k životnímu prostředí. Repasí určitě nepřijdete o vlastnosti původní baterie, naopak vám v mnoha případech zhotovíme baterii výkonnější, čili s delší životnosti a tím i dojezdem. Sníží se vám také četnost nabíjení.

Životnost baterie do golfových vozíků

Používáním baterie stárne, její kapacita klesá a musíte stále častěji nabíjet. To patří mezi přirozené procesy používání baterie. Nelze přesně určit, jak dlouho baterie vydrží. Životnost baterie je prvotně dána počtem nabíjecích a vybíjecích cyklů podle výrobce článků. Její opotřebení můžete však oddálit, pokud budete o baterii správně pečovat: vhodným skladováním zejména v mimo sezonních měsících a správným užíváním nabíječky.

Co si představit pod pojmem: repase baterií do golfových vozíků?

Baterie do golfových vozíků se skládá z několika částí: z vnějšího obalu, chemických článků a elektroniky. Cenově nejnákladnější položku tvoří chemické články. Samotná repase pak znamená výměnu článků baterie se zachováním vnějšího obalu i elektroniky. Výměnou ‚‚čerstvých“ článků pak získáváme baterii novou, zpravidla i s vyšší kapacitou a tím i delším dojezdem ručního golfového vozíku.

4 důvody, proč upřednostnit repasi baterie před koupí nové

  • ekonomické – náklady na repasi jsou nižší vlivem cenově dostupnějších článků a dále šetříme náklady zachováním použitelných částí z původní baterie
  • funkční – profesionálně repasovaná baterie, která zpravidla zvýší délku dojezdu golfového vozíku výměnou modernějších článků s vyšší kapacitou za staré
  • ekologické – zachováním funkčních dílů baterie šetříme životní prostředí
  • praktické – někteří výrobci neprodávají baterie samostatně, ale pouze jako součást celého golfového vozíku

Ukázka repase

Ceník repase baterií pro golfové vozíkyl

Napětí Kapacita (Ah) orientačně v prodejních cenách s DPH
6,68,8111315,51820
24 V 3 900 Kč 4 920 Kč5 900 Kč6 290 Kč6 960 Kč7 750 Kč8 470 Kč
36 V 5 310 Kč 6 770 Kč8 170 Kč8 720 Kč9 690 Kč10 820 Kč11 840 Kč
48 V 6 720 Kč 8 620 Kč10 440 Kč11 150 Kč12 410 Kč13 880 Kč15 200 Kč

Jak dlouho trvá repase akumulátoru?

Repase baterií elektrických golfových vozíků je složitý proces a jeho délka závisí na typu chemických článků, které tvoří danou baterii. Použité články mohou být olověné, niklokadmiové, metalhydridové a moderní lithiumiontové. Každý typ vyžaduje svůj technologický proces zahrnující výběr, výměnu článků baterie.

V technologickém procesu, než se předá baterie do používání majiteli, se musí články baterie připravit. V některých statích se hovoří o formátování. Pak se naformátovaná baterie přípojí k elektronice, maximálně vybije a nabije, kontrolují se články, funkčnost správného nabíjení, které zaručí její spolehlivost i bezpečnost.

Odhadovaná doba repase je přibližně 7 – 14 dnů podle typu článků.

Co vás přesvědčí o kvalitě repasované baterie?

Chcete se na vlastní kůži přesvědčit o kvalitě profesionálně repasované baterie? Není nic jednoduššího, než si domluvit zapůjčení a vyzkoušení námi repasované baterie. Zapůjčení baterie je zdarma, pro bližší informace nás kontaktujte pomocí formuláře níže.

Kontaktní formulář

Baterii elektrokola je nutno věnovat pozornost i v případě, že na kole nejezdíte pravidelně (v období zimních měsíců je nutné ji nabít alespoň 1x za 6 měsíců). Cílem každého cyklisty je zachovat co nejdelší dojezd do cíle bez namáhavého šlapání. Bohužel každá baterie se i přes perfektní servis časem opotřebuje (životnost baterie elektrokola je dána počtem cyklů, kterými výrobce garantuje zachování původní kapacity baterie).

Co je repase akumulátorů elektrokol?

Životnost a výdrž baterie můžeme do určité míry ovlivnit (např. pravidelné používání baterie, skladovací podmínky a formátování baterie), přesto baterie pro elekrokola po určité době stárne, snižuje se její kapacita, výdrž a je potřeba zvážit její výměnu za novou (dražší varianta), nebo se přiklonit k cenově výhodnější a ekologičtější variantě – repase baterií elektrokol.

Baterie pro elektrokola se skládá z: vnějšího obalu, chemických článků a elektroniky

Repase baterií do elektrokol v podstatě znamená výměnu článků baterie za nové se zachováním vnějšího obalu a elektroniky. Výměnou článků získáváme prakticky novou baterii, často i s vyšší kapacitou.

Životnost baterie elektrokola

Jak poznáte, že je životnost baterie elektrokola na konci a měli byste začít uvažovat nad repasí baterie? Nejčastějším signálem bývá snížení dojezdové vzdálenosti. Opotřebení baterie je dáno vyčerpáním garantovaných cyklů baterie. Životnost baterie má v průměru 300 cyklů, méně kvalitní baterie mají okolo 200 cyklů, kvalitnější pak garantují i 500 cyklů.

Proč dát přednost repasi baterií elektrokol před koupí nového akumulátoru?

  • šetříte vaši peněženku – měníte pouze vnitřní články akumulátoru (do ceny nové baterie je nutno počítat s náklady za vnější obal a elektrotechniku)
  • zvýšíte délku dojezdu elektrokola - profesionálně repasovaná baterie s moderními články vysoké energetické hodnoty často dosahuje vyšší kapacity než originální baterie
  • chováte se ohleduplně k životnímu prostředí – funkční díly (elektrotechnika a vnější obal) zůstávají zachovány ze starého akumulátoru, baterie
  • v případě, že již není nová baterie požadovaného typu k dispozici, u mnoha elektrokol nejsou samostatné baterie vůbec dostupné, je repase jedinou možností, pokud nechcete kupovat nové elektrokolo

Ukázka repase baterií elektrokol

Ceník repase baterií elektrokol

Napětí Kapacita (Ah) orientačně v prodejních cenách s DPH
8111417202326
24 V 4 740 Kč 5 630 Kč6 380 Kč7 030 Kč7 560 Kč7 950 Kč8 840 Kč
36 V 6 240 Kč 7 530 Kč8 640 Kč9 590 Kč10 370 Kč10 970 Kč12 230 Kč
48 V 7 760 Kč 9 450 Kč10 910 Kč12 160 Kč13 190 Kč13 980 Kč15 620 Kč

Jak dlouho trvá repase akumulátoru elektrokola?

Repase baterií elektrokol je složitý proces zahrnující výběr, výměnu a formátování článků baterie. Počítejte s délkou výměny cca 7 – 14 dnů.

Baterie elektrokola se maximálně vybije a nabije, poté se kontrolují články a funkčnost připojení k elektronice. V poslední fázi nastavujeme vnitřní procesy baterie, které zajistí maximální bezpečnost používání baterie pro elektrokola.

Zapůjčení repasované baterie elektrokol

Našim zákazníkům garantujeme repase baterií elektrokol vysoké kvality. Jako důkaz místo slibů nabízíme vypůjčení námi zrepasované baterie, kterou můžete zdarma vyzkoušet a přesvědčit se tak o profesionální repasi baterií elektrokol. Zapůjčení baterie poptejte pomocí formuláře níže.

Kontaktní formulář