CO… Tichý zabiják jménem oxid uhelnatý

Proč je tak nebezpečný? A jak mohu sebe a svou rodinu 100% ochránit? Klidné spaní vám zajistí nákup detektoru!

CO… Tichý zabiják jménem oxid uhelnatý

Proč?

CO (oxid uhelnatý) je jedovatý plyn, který dokáže otrávit člověka, aniž by si všiml jakékoliv podivnosti. Tento plyn, bez zápachu a chuti standardně vzniká nedokonalým spalováním zemního plynu, propan-butanu, nebo třeba dřeva a uhlí v ohništích a krbech.

Jak se dostane do mého bytu?

Kvůli tropickým teplotám, které s létem přicházejí, v kombinaci s nedbalou údržbou spotřebiče, nebo spalinových cest nedochází k ideálnímu tahu v komíně a CO se začne šířit vnitřními prostory domu. Tato situace může nastat velice nečekaně. Spuštěná digestoř, nebo otevřené dveře ke schodišti mohou nastartovat falešný tah komínu a problém je na světě. Obyvatelé bytu si přitom ničeho nevšimnou a samozřejmě nelze takovýto jev žádným způsobem předpokládat.

Pravidelné revize

Jednou z prevencí otravy CO jsou pravidelné revize kotle, ale i komína a čištění spalinových cest. Zajistíte tak lepší odvod spalin z domu. Zvýšíte tak pravděpodobnost, že se vám CO vyhne. Pokud však bydlíte v domě s více nájemníky, muže se k vám CO i přesto proplazit od sousedů!

Detektor CO

Pokud však chcete mít jistotu, pořiďte si detektor CO, který únik odhalí a ihned upozorní obyvatele bytu hlasitým akustickým signálem. Za relativně nízkou pořizovací cenu tak pojistíte život své rodiny proti zabijákovi, který má v naší zemi na svědomí stovky obětí ročně. Instalaci detektoru zvládne i dítě! Přístroj stačí položit/pověsit poblíž karmy v koupelně, kotle, v kuchyni, nebo poblíž jiných plynových zařízení. Poté už jen zbývá užít si krásné letní dny se svou rodinou beze strachu z oxidu uhelnatého. Pro ještě větší klid najdete v našem e- shopu také autonomní detektor kouře, detektor pohybu s alarmem, nebo detektor úniku vody.