Jak poznáte kvalitní cestovní adaptér?

Při cestách do zahraničí potřebujeme často cestovní adaptér, který zajistí bezproblémový provoz námi dovezených spotřebičů v případě, že je v dané zemi jiný typ zásuvky. Ne všechny výrobky na trhu jsou ale bezpečné.

Jak poznáte kvalitní cestovní adaptér?

Vybrat před cestou do zahraničí správný univerzální cestovní adaptér není jednoduchou záležitostí. Výsledky nezávislých testů prokazují, že jsou bohužel k dostání i nebezpečné výrobky. Přinášíme proto několik rad, nač si dát při výběru pozor.

Na obalu musí být uvedeno:

  • logo – označuje, že výrobek splňuje předpisy EU a je tedy bezpečný. Logo se velmi často falšuje, takže se může objevit i na neschválených výrobcích. U falešného loga jsou písmena většinou vytištěna špatným typem písma a blízko u sebe.
  • jméno výrobce, dovozce
  • technické informace o výrobku

Důležité technické parametry:

  • zdířky a kolíky – u neschválených výrobků mají zdířky a kolíky špatné rozměry, adaptér se může vlastní vahou vysouvat ze zásuvky.
  • ochrana živých částí – adaptéry opatřené krytem zásuvkové části „clonky“ musí být uspořádány tak, aby vodivé díly nebyly přístupné bez zasunuté vidlice.
  • konstrukce adaptéru – u některých adaptérů je možné zasunout jeden kolík vidlice do adaptéru a druhý kolík mít volný, u tohoto spojení hrozí úraz elektrickým proudem.

Český návod k použití by měl být přiložen ke každému prodávanému zařízení.

V případě, že si nevíte rady, neváhejte se obrátit na náš odborně vyškolený personál, který Vám samozřejmě ochotně s výběrem poradí. Na e-shopu nabízíme kvalitní cestovní adaptéry SCROSS , se kterými můžete bez obav vycestovat do všech koutů světa. Veškerý sortiment cestovních síťových adaptérů nakupujte zde.