Multimetr od A po V

Multimetr je univerzální přístroj měřící několik různých elektronických veličin v kombinaci s dalšími funkcemi. Nejčastěji se jedná o spojení ampérmetru, ohmmetru, voltmetru a eventuálně dalších měřicích přístrojů.

Multimetr od A po V

Multimetr může být malé přenosné zařízení, pro praktické použití v terénu, ale i stolní, laboratorní, digitální přístroj s vysokou přesností měřitelných údajů. Mimo proud, napětí a odpor lze často měřit i kapacitu, frekvenci, střídaní pulzu, teplotu, vodivost, indukčnost. Máte jiné specifické nároky? Multimetr na míru si vyberte díky těmto parametrům:

  • typ měřidla (digitální multimetry, analogové multimetry, klešťové, stolní…)
  • volba rozsahu (automatická, manuální)
  • max. zobrazované údaje
  • možnost zobrazení bargrafu, funkce True RMS a připojení k PC
  • další parametry: rychlost zobrazení sazby, velikost displeje, kvalita pláště displeje

S šíří Vašich požadavků na funkce, nároků na kvalitu, přesnost i rozsah je potřeba počítat i s rostoucí cenou multimetru od stovek až po tisíce.

Jakou značku vybrat: multimetr Voltcraft, nebo Agilent Technologies?

V nabídce GES ELECTRONICS najdete digitální i analogové multimetry prověřených značek:

Digitální multimetr, nebo analogový multimetr?

K běžným moderním multimetrům řadíme digitální variantu. Analogová varianta je sice stále běžně dostupná, ale cenově méně výhodná, dalším problémem může být nižší přesnost během měření. Naopak nedostatkem digitálních multimetrů může být menší odolnost vůči radiovému rušení.

Moderní digitální multimetry umožňují grafické zobrazení naměřených hodnot v grafu, uchování hodnot v paměti zařízení, zmrazení displeje (hold funkce) a připojení k PC.

Vyberte si ze sortimentu multimetrů prověřených dodavatelů. Aktuální nabídka multimetrů zde, u vybraných produktů doprava zdarma!