MFJ-225 Grafický vektorový HF/VHF anténní analyzátor 1,8 - 170MHz / MFJ ENTERPRISES

Doprava zdarma
  • MFJ-225 Grafický vektorový HF/VHF anténní analyzátor 1,8 - 170MHz

Není skladem

zboží na objednávku
Průměrná doba dodání je 11 týdnů
od přijetí objednávky.

10 390 / kus vč. DPH (8 587 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08902311, min. obj. množství: 1 kus

Grafický 2-portový HF/VHF anténní analyzátor

MFJ-225 HF/VHF Grafický anténní analyzér se dvěma porty.
Je dodáván jen podrobný originální anglický návod, český návod není dodáván.Pozvedněte vyskofrekvenční testování na vyšší úroveň s novým MFJ-225! Všechny základní funkce i pokročilé vlastnosti tohoto analyzátoru, které obsahuje, jsou snadno dostupné. Vestavěný LCD grafický displej, dvouportové VNA měření, interfejs pro připojení počítače, volně šiřitelný ovládací IG-miniVNA software, precizní digitální řízení kmitočtu, autokalibrace....vše snadno použitelné.

Dva analyzátory v jednom
Pro měření v terénu je MFJ-225 kompaktní kompletní plně využitelný ruční analyzér. Doma jej použijete jako plnohodnotný dvouportový (S21) stolní přístroj, spolupracující s vaším počítačem. Používá výkonný IG-miniVNA freeware, můžete s ním provádět detailní analýzy a pak barevně vytisknout měřicí protokol!

Vidět je věřit
Na velkém 3palcovém (76mm) podsvíceném LCD grafickém displeji se vám zobrazují všechny měřené hodnoty. Pro jemné nastavení měřených obvodů můžete využít nastavitelný plnorozměrný detailní páskový průběh SWR, impedance, útlumu odrazu, fázového úhlu a další. Práce s ním je snadná, intuitivní. Můžete nastavovat střední kmitočet měření, krok ladění, šířku rozmítání přímo na displeji.

Spojité kmitočtové pokrytí
MFJ-225 ladí od 1,5MHz do 179,9MHz s vysokou přesností nastavení kmitočtu. Je to díky moderně řešenému programovatelnému generátoru kmitočtu s DDS (direct digital synthesis) s krokem po 1kHz. DDS nepoužívá žádné mechanické přepínání pásem nebo jiných prvků, neboť využívá moderní optický enkodér pro celé kmitočtové spektrum.

Výkonný čistý zdroj signálu
DDS generátor vyrábí vf signál s úrovní -5 dBm pro buzení směšovačů, nízkoúrovňových zesilovačů, filtrů, obvodů, duplexerů a antén v celém kmitočtovém rozsahu. Tento signál je čistý s potlačením stopových a harmonických produktů přes -50 dBc. To je hodnota lepší, než poskytují mnohé přesné laboratorní přístroje v ceně tisíců dolarů! Připojením nastavitelného atenuátoru získáte vysoce kvalitní signální generátor pro prověřování citlivých přijímačů a předzesilovačů.

Informace o přístroji:
MFJ-225 současně vytváří a zobrazuje na displeji všechny důležité parametry, dávající rozsáhlý přehled o výsledcích měření. Umožní vám pracovat rychleji a šikovněji bez nutnosti prohlížet rozsáhlá menu nebo komplikovaně hledat výsledky měření.

Rozsah měření
• SWR (1:1 to 9.9:1)
• Komplexní impedance (R+jX)
• Velikost impedance (Z)
• Útlum odrazu (RL, 0-30dB)
• Fáze (0-180°)
• Kapacita (0-9999pF)
• Indukčnost (.1uH-80uH)
• Délka kabelu (0.5-45m)
• Útlum kabelu (0-30dB)

Flexibilní dva porty
Jako přídavek k tradičnímu jednoportovému měření (S11) postupného výkonu, MFJ-225 nabízí neocenitelnou výhodu využití dvouportového (S21) měření postupného výkonu, nutného pro optimalizaci filtrů, duplexerů, přizpůsobovacích obvodů atd. Překlenuje tak rozdíl mezi jednoduchým skalárním analyzátorem a kvalitním vektorovým laboratorním analyzátorem.

Ergonomický provoz
“Pokročilé vlastnosti” jsou obvykle vydávané za větší komplexnost a potřebu více ovládacích prvků....To ale není případ MFJ-225! Náš grafický displej je "pokročilý", protože přináší více informací k použití bez nutnosti přepínání a hledání. Provedení je přehledné se třemi velkými lehce ovladatelnými tlačítky na čelním panelu v blízkosti displeje a velkým na pravé straně umístěným knoflíkem nastavování kmitočtu. Vše je umístěno tam, kde to je lehce a snadno dostupné a tím vhodné pro intuitivní ovládání!

Snadné napájení
MFJ-225 může být napájen pomocí čtyř AAA alkalických nebo NiMH nabíjecích akumulátorů (nutno dokoupit zvlášť). Jako externí zdroj s možností dobíjení akumulátorů lze použít zdroj 12V DC, například některý z MW 12V/1A z nabídky GES-ELECTRONICS. Vestavěná LED dioda svítí při nabíjení akumulátorů a po jejich nabití zhasne. Doma pak je možné napájet MFJ-225 přes USB port například z počítače. USB port počítače nebo USB nabíječ musí být dimenzován na proud 0,5A a více.

Aotomatická kalibrace
Pro potřebu obvyklé periodické údržby vyžadují všechny analyzátory provádět pravidelnou kalibraci, což je obvykle zdlouhavý proces, probíhající v krocích, vyžadující speciální přípravky (kalibrované zátěže). Naproti tomu MFJ-225 využívá vlastní firmware, s nímž proběhne celý kalibrační proces během necelé vteřiny! Stačí inicializovat kalibraci a ve vteřině je hotovo.

Specifikace
MFJ-225 vžaduje 4 NiMh AAA akumulátory nebo články. Pro dobíjení akumulátorů je možné připojit napájecí adaptér 12VDC.
PC interfejs vyžaduje USB kabel typu B.
Vstupní IN port analyzátoru je konektor SMA-female.
Výstupní OUT port analyzátoru je konektor SO-239.
Rozměry š=79mm, v=156mm, h=38mm.