MFJ-815D Wattmetr a měřič přizpůsobení s křížovým měřidlem, 1.8-60MHz, 300W/3kW / MFJ ENTERPRISES

  • MFJ-815D Wattmetr a měřič přizpůsobení s křížovým měřidlem, 1.8-60MHz, 300W/3kW

Skladem

E-shop: 1 kus, Brno: 0, Ostrava: 0, Plzeň: 0 (+ 1 E-shop)

3 095 / kus vč. DPH (2 558 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08902267, min. obj. množství: 1 kus

Wattmetr a měřič přizpůsobení (SWR, PSV, ČSV) s křížovým měřidlem, 3000W/300W

MFJ-815D je wattmetr a měřič přizpůsobení (PSV, ČSV, SWR) s přímým odečtem špičkového výkonu, navržený pro kmitočty 1,8 až 60MHz. Tento přístroj využívá naše TrueActiveTM zapojení pro odečet špičkového a středního výkonu. Měřicí přístroj se zkříženými ručkami a podsvětlením stupnice ukazuje postupný (forward) a odražený (reflected) výkon.

Přístroj má dva rozsahy měření výkonu, které se přepínají tlačítkem HI /LO na panelu.
• Při stisknutém tlačítku (HI) je měřený rozsah 0-3000W pro postupný výkon a 0-600W pro odražený výkon.
• Při nestlačeném tlačítku (LO) je měřený rozsah 0-300W pro postupný výkon a 0-60W pro odražený výkon.
Měřidlo ukazuje přímo hodnotu PSV, jež se odečítá pomocí červených křivek v místě, kde se ručky zkříží.

Přístroj pro svoji činnost vyžaduje napájení. To je možné buď z baterie 9V, která je umístěna uvnitř přístroje (držák baterie, kam baterii vložíme je přístupný po odejmutí krytu přístroje). Také je možné napájet přístroj z externího napáječe (například GES07506809MW 12V/0,5A) o napětí 12VDC, který se připojí do konektoru LAMP POWER 12VDC, kdy je současně podsvětlena stupnice měřidla. Baterii 9V není třeba v tomto případě vyjímat. Samotná baterie 9V nezajišťuje podsvětlení stupnice. Baterie není součástí dodávky. Vhodný typ je například kvalitní alkalická baterie Ultra Power 9V, kterou lze objednat pod označením GES07603179.

Tlačítkem PEAK / AVG se přepíná způsob měření výkonu. Poloha PEAK je špičkový výkon obálky signálu (známý jako PEP). AVG je střední hodnota výkonu. Špičkový a střední výkon je stejný u trvalých nemodulovaných signálů, jako je FSK nebo FM. U nich je hodnota PEAK i AVG stejná. Při SSB a dvojtónové zkušební modulaci pak špičková hodnota (PEP) musí být dvojnásobná, než střední hodnota výkonu. Při SSB a modulaci hlasem pak závisí poměr špičkového a středního výkonu na individuálním charakteru hlasu. Obvykle bývá hodnota PEAK asi 3 až 5x větší, než hodnota AVG. Nejpřesnější hodnoty jsou dosahovány jen s potlačenou nosnou a dvojtónovou modulací. Při obvyklé modulaci běžným hlasem přístroj ukazuje přibližně 70% špičkového výkonu. Při použití hlasových kompresorů se tento poměr snižuje.

GES-ELECTRONICS, a.s. dodává k výrobku podrobný tištěný český návod.