MFJ-934 ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz / MFJ ENTERPRISES

Doprava zdarma
  • MFJ-934 ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz

Není skladem

zboží na objednávku
Průměrná doba dodání je 11 týdnů
od přijetí objednávky.

7 195 / kus vč. DPH (5 946 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08901009, min. obj. množství: 1 kus

Tuner 1.8-30 MHz 300W VF umělá zem - širokopásmové zakončení (protiváha)

MFJ-934 je anténní tuner a umělá zem, určený pro vf výkon do 300W v pásmech 80-10m a pro 175W na pásmu 160m. Tuner dokáže přizpůsobit k transceiveru téměř každou asymetrickou, dlouhodrátovou nebo symetrickou anténou. Speciální obvod v tomto tuneru kompenzuje reaktanci zemního systému nebo protiváhy a redukuje problémy s přítomností vf napětí v „hamshacku“. Na podsvětleném měřidle se dvěma zkříženými ručkami se odečítá postupný výkon (Forward Power), odražený výkon (Reflected Power), zemní proud (Ground Current) a velikost SWR (=PSV=ČSV, poměr stojatých vln).

Anténní tuner MFJ-934 sestává z T-článku a pokrývá všechna pásma od 160m do 10m. Tuner vyladí dipóly, invertovaná-V, vertikály, mobilní smyčky, směrovky, dlouhodrátové antény a další antény. Na zadní straně MFJ-934 jsou dva koaxiální konektory pro anténu a TCVR, svorky pro dlouhodrátovou anténu a pro symetrické vedení. Vestavěný balun 4:1 umožňuje připojit symetrické vedení, dvojlinku nebo dva souosé napáječe.
Podsvětlené měřidlo se dvěma zkříženými ručkami měří postupný výkon (Forward Power), odražený výkon (Reflected Power), zemní proud (Ground Current) a velikost SWR (poměr stojatých vln). Rozsah měření se přepíná pravým tlačítkovým přepínačem mezi 300W (tlačítko stlačeno) a 30W pro postupný výkon. Pro odražený výkon jsou odpovídající rozsahy menší, a to 60W a 6W. V poloze 30W (6W u odraženého výkonu) se údaj na měřidle dělí číslem 10.

Hodnota činitele přizpůsobení SWR je dána devíti červenými křivkami s hodnotou od 1:1 do nekonečna. Velikost SWR je dána hodnotou, na kterou ukazují překřížené ručky měřidla. Neukazují-li překřížené ručky přímo na některou červenou křivku, je třeba provést patřičnou interpolaci. Tento způsob určení SWR má přednost v tom, že měřidlo není třeba nijak pro SWR kalibrovat.

Přesnost měření je nejvyšší, ukazují-li ručky do horní poloviny stupnice.

Pokud je odražený výkon vyšší, je třeba si uvědomit, že údaj ručičky postupného výkonu je součtem postupného a odraženého výkonu. Hodnota výstupního výkonu je tedy dána rozdílem postupného a odraženého výkonu.

Velikost zemního proudu je indikována na stupnici postupného (Forward) výkonu, pokud je levé červené tlačítko GROUND CURRENT pod měřidlem stisknuto.