MFJ-948 ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz / MFJ ENTERPRISES

Doprava zdarma
  • MFJ-948  ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz
  • MFJ-948  ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz
  • MFJ-948  ANTÉNNÍ TUNER 300W / 1,8-30MHz

Není skladem

zboží na objednávku
Průměrná doba dodání je 10 týdnů
od přijetí objednávky.

5 795 / kus vč. DPH (4 789 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08901069, min. obj. množství: 1 kus

Anténní 1.8-30MHz 300W tuner, bez umělé zátěže

MFJ-948 je tuner, který přizpůsobuje 300W vysokofrekvenčního výkonu z vysílače nebo transceiveru do prakticky každé antény. Na osvětleném měřidle s křížovými ručkami se dá odečítat špičkový nebo průměrný postupný či odražený výkon a SWR (činitel stojatých vln ČSV).

MFJ-948 používá přizpůsobovací T-článek a pokrývá všechna pásma od 160m do 10m. Tento článek vyladí dipóly, invertovaná V, vertikály, mobilní pruty, směrovky, dráty náhodné délky a mnoho jiných antén. Má na zadní stěně konektory pro koaxiální kabel, jedno a dvojdrátovou linku. Vestavěný balun 4:1 dovoluje použít jednodrát, dvojvodič nebo symetrickou dvojlinku.

Vestavěný osmipolohový přepínač (ANTENNA SELECTOR) umožňuje vybrat externí zátěž 50 Ohmů, dva separátní koaxiální výstupy a jedno nebo dvouvodičový symetrický linkový výstup. Všechny tyto funkce mohou být vybrány buď jako laděné, tj. s vestavěným T-článkem, nebo obchozí (BYPASS), tj. neladěné.

Osvětlený měřicí přístroj se zkříženými ručkami indikuje špičkovou (PEAK) nebo střední (AVERAGE) hodnotu postupného výkon (FORWARD) a činitel přizpůsobení SWR. Wattmetr je aktivní ve všech polohách Antenna Selectoru. Wattmetr ukazuje výkon rovněž, je-li na Antenna Selectoru nastavena poloha Bypass, t.j. T-článek je vyřazen.

Přepínač (METER) u měřidla 300W a 30W je pro změnu rozsahu postupného i odraženého výkonu. Dává-li Váš vysílač více než 30W, stiskněte přepínač do polohy 300W.

Špičkový výkon obálky (PEP) je měřen v poloze PEAK přepínače PEAK / AVERAGE METER. Při FSK nebo FM jsou obě indikované hodnoty identické. U SSB je špičkový výkon 2x větší než výkon střední při modulaci dvěma tóny. Při modulaci hlasem je poměr závislý na modulaci.

Postupný (FORWARD) výkon ukazuje levá ručka měřicího přístroje a plná hodnota odpovídá 300W (respektive 30W) v závislosti na přepínači METER. Odražený (REFLECTED) výkon indikuje pravá ručka a plná hodnota je 60W (respektive 6W).

Při větším nepřizpůsobení je třeba brát do úvahy to, že velikost indikovaného postupného výkonu je součtem hodnot postupného a odraženého výkonu. To znamená, že pro stanovení skutečného postupného výkonu je třeba od indikované hodnoty FORWARD odečíst indikovanou hodnotu REFLECTED. Přesné hodnoty se dosáhnou při modulaci jedním nebo dvěma trvalými tóny. Při modulaci hlasem bývá indikovaná hodnota v závislosti na promodulování velmi přibližně asi 1 až 2/3 hodnoty špičkového výkonu.

Hodnota SWR se odečte z jedenácti červeně nakreslených křivek. Odpovídající křivka je ta, která se nachází pod místem, kde se pravá a levá ručka měřidla kříží. SWR může nabývat hodnot od 1:1 do nekonečna.

Měřidlo má vestavěno osvětlení stupnice, které vyžaduje externí napájení ze zdroje 12V=. Na zadním panelu je napájecí 2.5mm konektor, střední vodič je + pól. Osvětlení se vypíná vypínačem METER LAMP ON / OFF. Vhodný dostatečně dimenzovaný napáječ je některý typ MW 12V z nabídky GES-ELECTRONICS, a.s.