MFJ-994BRT AUTOMATICKÝ DÁLKOVĚ OVLÁDANÝ ANTÉNNÍ TUNER 600W/300W 1,8-30MHz / MFJ ENTERPRISES

Doprava zdarma

Není skladem

zboží na objednávku
Průměrná doba dodání je 10 týdnů
od přijetí objednávky.

13 995 / kus vč. DPH (11 566 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08902291, min. obj. množství: 1 kus

Automatický dálkově ovládaný tuner 1.8-30MHz; 600W/300W SSB/CW; 257x71x234mm; 1.7kg

Anténní automatický dálkově ovládaný anténní tuner MFJ-994BRT IntelliTuner™ automaticky naladí anténu nesymetrickou nebo jednodrátovou. S pomocí externího balunu naladí i anténu symetrickou.

Speciálně vyvinuté algoritmy firmy MFJ, InstantRecall™, IntelliTune™ a AdaptiveSearch™ umožňují současně s více než 10.000 nedestruktivními VirtualAntenna™ pamětmi rychlé automatické ladění. Tuner má čtyři paměťové banky, každá má 2.500 non-volativních pamětí.

Tuner obsahuje vysoce účinný přepínatelný L článek s možností přizpůsobení v širokém rozsahu 1,8 až 30 MHz, měřicí přístroj se zkříženými ručkami (cross-needle meter), konektor (port) pro dálkové ovládání, konektor pro připojení transceiveru (radio interface port) a výkonová relé 16A / 1000 V. Tuner je konstruován pro výkonu 600W PEP SSB a 300W CW.

Tuner poskytuje maximálně až 192 hodnot kapacity (C) a 192 hodnot indukčnosti (L). Kapacitu je možno přepínat na vstup nebo výstup cívky L článku a tak je možno dosáhnout až 73.728 ladicích kombinací L/C. Nominální rozsahy ladění jsou 0 až 2950 pF a 0 až 17 uH.

Všechny anténní tunery MFJ typu IntelliTuner™ se průběžně " učí a pamatují " . Když vysíláte, nastaví automaticky nejnižší ČSV a zapamatují si kmitočet a nastavení tuneru, které bezpečně uloží do nedestruktivní paměti. Příště, když vysíláte na stejném (nebo blízkém) kmitočtu se stejnou anténou, načte se z paměti toto nastavení a jste během milisekund připraveni k provozu. Každá ze 4 paměťových bank se může naučit a zapamatovat si více než 2.500 kmitočtů a nastavení tuneru.

Jakmile zaklíčujete svůj vysílač, MFJ algoritmus InstantRecall™ zkontroluje v paměti, jestli jste někdy před tím již tento kmitočet používali. Pokud ano, naladění je okamžité a můžete vysílat. Pokud ne, aktivuje se algoritmus IntelliTune™ (založený na známé technologii MFJ analyzátoru ČSV). Ten změří komplexní impedanci vaší antény. Dále vypočítá hodnoty, které potřebuje a okamžitě je použije. Nakonec doladí tuner na minimální ČSV a ve zlomku sekundy jste připraveni k vysílání.

Jestliže není impedance antény v měřicím rozsahu tuneru, aktivuje se algoritmus AdaptiveSearch™. Změří se kmitočet a určí se vhodné hodnoty jednotlivých komponentů. Pro rychlé naladění se potom vyhledávají pouze tyto hodnoty. Pokud i přesto není možné dosáhnout přizpůsobení, provádí se s použitím jiného vyhledávacího vzorce další vyhledávání hodnot.

Požadovanou hodnotu ČSV je možno přednastavit v rozsahu 1.5 nebo 2.0 (Target SWR). Minimální výkon, který je použit pro ladění je asi 10 Wattů. Tuner lze ladit i ručně na kmitočty, kde není možné vysílat (pro poslech mimo amatérská pásma).

Pokud není tuner používán a nebo pokud není přítomen signál z vysílače, přepne se do módu sleep (v klidu) a vypne hodinový kmitočet pro mikroprocesor, aby se zabránilo vzniku rušivých signálů.


Napájení tuneru je z externího zdroje MW 12V DC/2A a to přes výhybku MFJ-4117 po koaxiálním kabelu mezi výhybkou a tunerem. MFJ-4117 je součástí dodávky.