Na světě nejprodávanější MFJ-259D Anténní analyzátor 0.53-230MHz / MFJ ENTERPRISES

Doprava zdarma
  • Na světě nejprodávanější MFJ-259D Anténní analyzátor 0.53-230MHz

Skladem

E-shop: 3 kusy, Brno: 0, Ostrava: 0, Plzeň: 0 (+ 3 E-shop)

10 995 / kus vč. DPH (9 087 Kč bez DPH)

objednací kód: GES08902508, min. obj. množství: 1 kus

Oblíbený anténní analyzér 0.53-230MHz, měřič ČSV, čítač, s LCD displejem, nahrazuje MFJ-259CNový model - na světě nejpopulárnější SWR/VF analyzér je nyní proti předchozímu typu MFJ-259C vylepšen a má větší hodnotu než dříve!MFJ-259D Vám poskytne kompletní obraz o výkonnosti Vaší antény. Můžete odečítat její SWR a komplexní impedanci od 0.53 do 230MHz. Ukazuje komplexní impedanci jako sériové zapojení rezistance a reaktance (R+jX) nebo jako velikost (Z) a fázi (ve stupních). Můžete určit rychlostní koeficient, ztrátu koaxu v dB, délku koaxu a vzdálenost ke zkratovanému nebo otevřenému konci. Odečtete najednou SWR, útlum odrazu a koeficient odrazu na libovolném kmitočtu. Také odečtete induktanci v uH a kapacitanci v pF na vf kmitočtech.

Rozměrný snadno čitelný dvouřádkový LCD displej a dva vedle sebe umístěné dobře čitelné měřicí přístroje zobrazují požadované údaje. Vestavěný čítač kmitočtu, napájecí obvod pro vnitřní napájecí akunulátory se spořicím obvodem, indikátor nízkého napětí baterie, ladicí knoflík s převodem a mnoho dalšího.

Snadno se používá. Jen nastavte přepínač pásem a nalaďte knoflík Tune - ladění jako u Vašeho TCVRu. SWR a komplexní impedance jsou zobrazovány dohromady. S MFJ-259D můžete měřit následující - najít vlastní rezonanční kmitočet antény, dipólu nebo vertikálu, nastavit Vaši Yaginu, quad, smyčku (loop) nebo jiné antény, měnit umístění antény a její výšku a pozorovat změny SWR, rezistance a reaktance najednou. Stačí jen pozorovat displej a uvidíte, co máte udělat.

Perfektně naladíte vozidlové antény během chvilky bez použití TCVRu. Změříte šířku pásma použitelnosti Vaší antény pro krajní SWR 2:1 na jednom pásmu nebo zanalyzujete širokopásmovou účinnost od 0.53 do 230MHz. Zkontrolujete bez vysílání (a tedy bez porušení povolovacích podmínek) SWR mimo amatérská pásma. V praxi ověří dohady o funkčnosti antén a nastavení přizpůsobovacích vedení, článků a balunů mimo laboratoř.

Změří vzdálenost k otevřenému a zkratovanému konci vedení nebo koaxu. Změří délku koaxu v roli nebo na bubnu, útlum koaxu, jeho koeficient rychlosti šíření, impedanci. Změří indukčnost a kapacitu. Změří rezonanční kmitočet a průměrné Q u trapů, pahýlů, vysílacích vedení, vf tlumivek, laděných obvodů a balunů. Nastavíte s ním Váš anténní tuner na perfektní přizpůsobení 1:1 bez vytváření QRM na pásmech.

MFJ-259D je komplexní ham radio testovací stanice včetně čítače kmitočtu, vf signálního generátoru, SWR analyzéru, měřiče vf rezistence a reaktance, analyzátoru koaxů, měřiče indukčnosti a kapacity a mnoho dalšího.

Napájení z vnitřních baterií nebo akumulátorů nebo z vnějšího nabíječe. Doporučený typ dobíječe je například MW 15V/0,8A GES 075 077 42 nebo podobný.

K přístroji je dodáván podrobný český návod k použití od GES-ELECTRONICS.