Repase baterií pro golfové vozíky

Hrajete golf, jste majitelem elektrického golfového vozíku a zlobí vás časté nabíjení baterie? V tom případě je nutné zvážit koupi nové baterie. Existuje však efektivnější řešení – výměna opotřebených článků nebo také repase baterie.

Repase baterií pro golfové vozíky

Repase baterie ručního golfového vozíku ušetří vaši peněženku a navíc je ohleduplná k životnímu prostředí. Repasí určitě nepřijdete o vlastnosti původní baterie, naopak vám v mnoha případech zhotovíme baterii výkonnější, čili s delší životnosti a tím i dojezdem. Sníží se vám takéčetnost nabíjení.

Životnost baterie do golfových vozíků

Používáním baterie stárne, její kapacita klesá a musíte stále častěji nabíjet. To patří mezi přirozené procesy používání baterie. Nelze přesně určit, jak dlouho baterie vydrží. Životnost baterie je prvotně dána počtem nabíjecích a vybíjecích cyklů podle výrobce článků. Její opotřebení můžete však oddálit, pokud budete o baterii správně pečovat: vhodným skladováním zejména v mimo sezonních měsících a správným užíváním nabíječky.

Co si představit pod pojmem: repase baterií do golfových vozíků?

Baterie do golfových vozíků se skládá z několika částí: z vnějšího obalu, chemických článků a elektroniky. Cenově nejnákladnější položku tvoří chemické články. Samotná repase pak znamená výměnu článků baterie se zachováním vnějšího obalu i elektroniky. Výměnou ‚‚čerstvých“ článků pak získáváme baterii novou, zpravidla i s vyšší kapacitou a tím i delším dojezdem ručního golfového vozíku.

4 důvody, proč upřednostnit repasi baterie před koupí nové

  • ekonomické – náklady na repasi jsou nižší vlivem cenově dostupnějších článků a dále šetříme náklady zachováním použitelných částí z původní baterie
  • funkční – profesionálně repasovaná baterie, která zpravidla zvýší délku dojezdu golfového vozíku výměnou modernějších článků s vyšší kapacitou za staré
  • ekologické – zachováním funkčních dílů baterie šetříme životní prostředí
  • praktické – někteří výrobci neprodávají baterie samostatně, ale pouze jako součást celého golfového vozíku

Ukázka repase

Ceník repase baterií pro golfové vozíky

NapětíKapacita orientačně v prodejních cenách s DPH
6,6 Ah8,8 Ah11 Ah13 Ah15,5 Ah18 Ah20 Ah
24 V3 900 Kč4 920 Kč5 900 Kč 290 Kč6 960 Kč7 750 Kč8 470 Kč
36 V5 310 Kč6 770 Kč8 170 Kč8 720 Kč9 690 Kč10 820vKč11 840 Kč
48 V6 720 Kč8 620 Kč10 440 Kč11 150 Kč12 410 Kč13 880 Kč15 200 Kč

Jak dlouho trvá repase akumulátoru?

Repase baterií elektrických golfových vozíků je složitý proces a jeho délka závisí na typu chemických článků, které tvoří danou baterii. Použité články mohou být olověné, niklokadmiové, metalhydridové a moderní lithiumiontové. Každý typ vyžaduje svůj technologický proces zahrnující výběr, výměnu článků baterie.

V technologickém procesu, než se předá baterie do používání majiteli, se musí články baterie připravit. V některých statích se hovoří o formátování. Pak se naformátovaná baterie přípojí k elektronice, maximálně vybije a nabije, kontrolují se články, funkčnost správného nabíjení, které zaručí její spolehlivost i bezpečnost.

Odhadovaná doba repase je přibližně 7 – 14 dnů podle typu článků.

Co vás přesvědčí o kvalitě repasované baterie?

Chcete se na vlastní kůži přesvědčit o kvalitě profesionálně repasované baterie? Není nic jednoduššího, než si domluvit zapůjčení a vyzkoušení námi repasované baterie. Zapůjčení baterie je zdarma, pro bližší informace nás kontaktujte pomocí formuláře níže.

Kontaktní formulář