Repase baterií pro golfové vozíky

Hrajete golf, jste majitelem elektrického golfového vozíku a zlobí vás časté nabíjení baterie? V tom případě je nutné zvážit koupi nové baterie. Existuje však efektivnější řešení – výměna opotřebených článků nebo také repase baterie.

Repase baterií pro golfové vozíky

Repase baterie ručního golfového vozíku ušetří vaši peněženku a navíc je ohleduplná k životnímu prostředí. Repasí určitě nepřijdete o vlastnosti původní baterie, naopak vám v mnoha případech zhotovíme baterii výkonnější, čili s delší životnosti a tím i dojezdem. Sníží se vám takéčetnost nabíjení.

Životnost baterie do golfových vozíků

Používáním baterie stárne, její kapacita klesá a musíte stále častěji nabíjet. To patří mezi přirozené procesy používání baterie. Nelze přesně určit, jak dlouho baterie vydrží. Životnost baterie je prvotně dána počtem nabíjecích a vybíjecích cyklů podle výrobce článků. Její opotřebení můžete však oddálit, pokud budete o baterii správně pečovat: vhodným skladováním zejména v mimo sezonních měsících a správným užíváním nabíječky.

Co si představit pod pojmem: repase baterií do golfových vozíků?

Baterie do golfových vozíků se skládá z několika částí: z vnějšího obalu, chemických článků a elektroniky. Cenově nejnákladnější položku tvoří chemické články. Samotná repase pak znamená výměnu článků baterie se zachováním vnějšího obalu i elektroniky. Výměnou ‚‚čerstvých“ článků pak získáváme baterii novou, zpravidla i s vyšší kapacitou a tím i delším dojezdem ručního golfového vozíku.

4 důvody, proč upřednostnit repasi baterie před koupí nové

  • ekonomické – náklady na repasi jsou nižší vlivem cenově dostupnějších článků a dále šetříme náklady zachováním použitelných částí z původní baterie
  • funkční – profesionálně repasovaná baterie, která zpravidla zvýší délku dojezdu golfového vozíku výměnou modernějších článků s vyšší kapacitou za staré
  • ekologické – zachováním funkčních dílů baterie šetříme životní prostředí
  • praktické – někteří výrobci neprodávají baterie samostatně, ale pouze jako součást celého golfového vozíku

Ukázka repase

Ceník repase baterií pro golfové vozíky

počet jamek
kapacita
do 9 jamek 9 až 18 jamek18 až 27 jamek 27 až 36 jamek 36 až 45 jamek více jak 45 jamek
8,8 Ah11 Ah14,5 Ah17,4 Ah24,5 Ah27,6 Ah
12 V/14,4 V3 030 Kč3 600 Kč4 280 Kč4 800 Kč7 020 Kč7 570 Kč
24 V/25,2 V4 750 Kč5 750 Kč6 940 Kč7 850 Kč11 740 Kč12 710 Kč

Jak dlouho trvá repase akumulátoru?

Repase baterií elektrických golfových vozíků je složitý proces a jeho délka závisí na typu chemických článků, které tvoří danou baterii. Použité články mohou být olověné, niklokadmiové, metalhydridové a moderní lithiumiontové. Každý typ vyžaduje svůj technologický proces zahrnující výběr, výměnu článků baterie.

V technologickém procesu, než se předá baterie do používání majiteli, se musí články baterie připravit. V některých statích se hovoří o formátování. Pak se naformátovaná baterie přípojí k elektronice, maximálně vybije a nabije, kontrolují se články, funkčnost správného nabíjení, které zaručí její spolehlivost i bezpečnost.

Odhadovaná doba repase je přibližně 7 – 14 dnů podle typu článků.