Zpětný odběr odpadního elektrozařízení / baterií

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení/baterie.

Spotřebitel má v systému nakládání s elektrospotřebiči a bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad. Spotřebitel je informován symbolem níže, že příslušné elektrozařízení/baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení/baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu.

Jak se zbavit starého spotřebiče/baterií?

  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě společnosti Asekol, a. s., která je určena pro zpětný odběr odpadního elektrozařízení, viz https://www.asekol.cz/asekol/sberna-mista/
  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě společnosti Ecobat s. r. o. , která je určena pro zpětný odběr baterií, viz http://mapa.ecobat.cz/
  • v místě prodeje na adrese kamenné prodejny GES-ELECTRONICS, a.s.

Další doplňující informace k bateriím jsou dostupné:

http://www.ecobat.cz/

Společnost GES-ELECTRONICS, a.s. prohlašuje, že zajišťuje ekologickou likvidaci elektrozařízení a baterií v rámci kolektivního systému ASEKOL (https://www.asekol.cz/asekol/) nebo ECOBAT (http://www.ecobat.cz/). Recyklační příspěvek je zahrnut v ceně výrobku.

Za obaly od balených výrobků společnost GES-ELECTRONICS, a.s. hradí pod identifikačním číslem EK-F06020685 poplatek za zajištění zpětného odběru a využití obalového odpadu společnosti EKO KOM, a.s.